Kde prodáváme

 

Vaše zboží umisťujeme na internetový aukční portál Aukro. D

Podívejte se, co právě prodáváme na Aukro.cz: 

 

 

Aukro

 

Pokud nechcete využít našich služeb a rádi byste na Aukru dražili sami, můžete se zaregistrovat  kliknutím na banner níže. Registrace na Aukro.cz je nutná i v případě, že zde chcete jen nakupovat.

 


Pokud se chcete účastnit aukcí, registrujte se zde:  REGISTRACE

Podrobný návod, jak se registrovat, naleznete zde:  Aukro Návod

 

Jak na aukce

V internetových aukcích můžete koupit i prodat téměř cokoli, na co si vzpomenete. Aukční portály se od běžných obchodů liší tím, že zde vedle sebe najdete zboží nové i použité. Věc může prodávat váš soused nebo firma na úplně jiné straně republiky nebo světa. V internetové aukci vystavují prodávající své zboží po určitou dobu a registrovaní kupující na ně prostřednictvím internetu přihazují peněžní částky do výše, kterou jsou ochotni za daný předmět zaplatit. V aukci lze pořídit většinu věcí mnohem výhodněji než v obchodě, na druhou stranu, i prodávající zde často dostane za své věci mnohem více peněz než v bazaru, kde se zboží vykupuje za pevně stanovené ceny, tvořící většinou pouhý zlomek skutečné hodnoty.

 

Jak nakupovat v internetové aukci

Nejprve se musíte zaregistrovat. Registrace je vždy zdarma a je velmi jednoduchá. Zadáte do formuláře své jméno a kontaktní údaje, a do pár dní vám přijde dopis s registračním kódem. Již pár dní po registraci se tedy můžete naplno zapojit do nakupování. Vaše osobní data jsou přístupná pouze provozovateli aukce a lidem, od kterých jste něco koupili nebo jim něco prodali.
Nakupování vám usnadní přehledný systém kategorií, v nichž můžete nalézt tisíce položek. Každý předmět je opatřen popisem, vyvolávací nebo aktuální prodejní cenou a jen zřídka chybí fotografie. Je zde taktéž uvedeno, kolik zaplatíte za poštovné nebo jestli si věc můžete vyzvednout osobně u prodávajícího. Pokud si od jednoho prodejce koupíte více věcí, většinou dostanete slevu na poštovném. 
U každé aukce se můžete dozvědět i něco o prodejci - kolik již prodal věcí a jak jsou s ním zákazníci spokojeni. Pokud transakce nedopadne dle vašeho očekávání, máte možnost reklamace.


Přihazování v systému aukce

 

Přihazování znamená zvyšování ceny. V internetových aukcích se tak děje on-line. Setkáte se tu se systémem dánské dražby (zvaným také systém rezervované ceny). Co to znamená? Systém je nastaven tak, že při přihazování není vidět výše poslední nabídky. Až po přihození se dozvíte, jestli bylo dost vysoké na to, abyste překonali předchozí příhoz. Příklad: Stan má vyvolávací cenu 100 Kč a vy jste přihodili na částku 300 Kč (tzn. zadali jste, že jste ochotni zaplatit za něj 300 Kč).

  1. pokud na stan nikdo další nepřihodí více než vy, dostanete jej za cenu 100 Kč.
  2. pokud bude někdo ochoten za stan zaplatit 200 Kč, vaši nabídku nepřekoná, ale zvýší cenu pro vás. Takže vy za stan zaplatíte 201 Kč
  3. pokud bude někdo ochoten dát více než vy, například 400 Kč, dostane stan za 301 Kč.


Je nutno si uvědomit, že výše poslední nabídky není viditelná. Příhozem se pouze dozvíte, jestli byla překonána, nebo ne.

Reference


Systém referencí funguje velmi jednoduše. Po každé uskutečněné transakci napíší prodávající a kupující hodnocení svého transakčního partnera (například.: Věc odpovídala popisu, rychlé dodání, všem doporučuji). Tyto reference jsou veřejné a vždy si je můžete přečíst předtím, než s někým uskutečníte obchod. Pokud nejste s věcí spokojeni, obraťte se na prodávajícího nebo na provozovatele aukce a věc bude řešena individuálně.

Poplatky

Systém poplatků je stanoven tak, že nakupující nikdy nic neplatí. Ty jsou stanoveny pouze prodávajícícm za vystavení věci. Další poplatek zaplatí prodávající tehdy, pokud se věc prodá (provize z výsledné částky). Poplatky jsou přiměřené vzhledem k tomu, že za ně vaše zboží uvidí stovky lidi a v případě sporu se máte na koho obrátit.

Jak prodávat na internetové aukci


Jak k nákupu, tak i k prodeji se musíte zaregistrovat. Pak teprve můžete věc v internetové aukci vystavit. Systém vás provádí svými formuláři, které je třeba přesně vyplnit. Nejprve najdete pro vaši věc tu správnou kategorii a potom ji popíšete. Nesmíte zapomenout uvést, zda je věc opotřebovaná a zda má nějakou vadu. Rovněž však neváhejte svou věc vychválit. Umístění minimálně jedné fotografie se bere jako samozřejmost. Dále stanovíte podle váhy a rozměrů poštovné a rozhodnete se, jak chcete věc zaplatit (na dobírku při převzetí, osobně při předání, bankovním převodem). Rozměrné věci se povětšinou vyzvedávají osobně. Dále stanovíte vyvolávací - čím je nižší, tím více zájmu věc vzbudí. Po uplynutí 7 dní aukce končí a vy po obdržení peněz věc předáte či odešlete novému majiteli.

 

 

 

Magento

Dear {{htmlescape var=$customer.name}},
Welcome to Demo Store. To log in when visiting our site just click Login or My Account at the top of every page, and then enter your e-mail address and password.

Use the following values when prompted to log in:
E-mail: {{var customer.email}}
Password: {{htmlescape var=$customer.password}}

 

When you log in to your account, you will be able to do the following:

  • Proceed through checkout faster when making a purchase
  • Check the status of orders
  • View past orders
  • Make changes to your account information
  • Change your password
  • Store alternative addresses (for shipping to multiple family members and friends!)

If you have any questions about your account or any other matter, please feel free to contact us at dummyemail@magentocommerce.com or by phone at (555) 555-0123.

Thanks again!

 


Aktuality

5.-9. srpna 2019 dovolená - zavřeno

Otvírací doba: Po-Pá 9:00-17:30

Lampiony štěstí/přání skladem v prodejně. Prodáváme dvě velikosti a osm barev. Dovoz přímo z Thajska.

 


Návody

12.01.2009 10:11

Jak na Ebay - Registrace

  Registrace na ebay je velmi jednoduchá. Nejdřív si vyberte zemi, ve ktere se chcete registrovat, například ebay.de (společný portál pro Německo a Rakousko), ebay.fr, ebay.es atd. Zde je jako...

Celý článek

—————

11.01.2009 07:58

Paypall

Nejčastější problémy při psaní adresy Paypal.com je změna za Paypall.com Dávejte si pozor při psaní slovíčka paypal. Velmi často se stává, že v nepozornosti napíšene pall místo pal (pall znamená v...

Celý článek

—————


Lampiony štěstí brno

aukro.cz

Doporučujeme semena květin

Retro hračky

Aukro.cz