01.02.2009 10:22

Aukro návod

Zaregistrujte se na Aukro.cz, největší on-line bazar v ČR
Návod, jak nakoupit s osobním odběrem

1. Aukro registrace

Nutností pro obchodování na Aukru je tento jednoduchý formulář, který najdetete zde.

Poté, co systém překontroluje správnost vyplněných údajů, se vám zobrazí další okno. Zde vyplníte příhlašovací jméno a heslo.

Tip: Doporučujeme sestavit přihlašovací jméno z části vašeho jména a příjmení, výrazně tim zjednodušíte expedici vaší zásilky

Pokud hodláte použít příhlašovací jméno, které už někdo použil, nebo heslo, které není vhodné, systém vás upozorní. Po finálním potvzení těchto údajů vám systém zašle registrační e-mail.

Jakmile tento e-mail potvrdíte, bude vám na vaši adresu zaslán aktivační dopis s kódem. Ten pak zadáte při otevírání svého účtu, který tím bude plně aktivní. Doba doručení je maximálně 14 dní, ale mnohdy je už ve vaší schránce do 4-5 dní. Do té doby se můžete jako nakupující účastnit jen velmi omezeného počtu aukcí.

Tip: Pečlivě si uložte svoje přihlašovací údaje. Pokud je ztratíte, nebudete si moci zřídit nový účet, protože na jednu e-mailovou i poštovní adresu může být zaslán pouze jeden aktivační dopis (můžete mít pouze jeden účet, pouze pokud máte firmu, navíc ještě jeden firemní).

2. Aukro kategorie

Příklad, jak nakupovat ve vašem městě, ušetřit na poplatcích a získat stoprocentní jistotu

Aukro osobní převzetí: Jak na to?

Úvodní stránka Aukra, na které najdete základní členění kategorií. Chcete například koupit nábytek. Kliknete na kategorii Dům a zahrada. Pokud to chcete zkoušet přímo při čtení tohoto textu, klikněte zde.

Tip: Občas je jeden typ věci umístěn pod více kategoriemi, například nábytek můžete nalézt i v kategorie Děti-dětský pokoj-nábytek.

 Další okno nabízí rozšířenou možnost volby v základní kategorii. Klikneme na Nábytek znovu

V této urovní už vidíme konkretní kusy nábytku. V levém rohu si můžeme vybrat mezi kategoriemi Ložnice, Pracovna atd. V menu pod tím si vybereme kraj nebo do okénka ještě níže napíšeme přímo město. Tím se nám okruh nabídek zúží jen na naše okoli. V pravé časti okna vidíme jednotlivé položky, jejich cenu a kolik zbyvá do konce prodeje.

3. Karta aukce

je stránka, kde jsou umístěny veškeré dostupné informace o ceně, prodejci, kvalitě zboží atd. V její horní části najdete informace o umístění věci, způsobu platby atd.

Vždy překontrolujte, zda si věc můžete osobně převzít. Vyvolávací cena byla u této aukce 1 Kč, což  může znamenat, že prodávající ji dává v podstatě za odvoz. Zde vidíte, že této aukce se nemůžete účastnit, pokud jste ještě neobdrželi potvrzovací dopis.


V další části listu najdete specifikaci daného produktu a foto. Úplně nejníže najdete, kdo a v kolik hodin přihodil.(U nábytku jsou většinou uvedeny rozmary zde byli kvuli mistu smazány)


4. Aukro přihazování

Před příhozem doporučuji přečíst si reference daného prodejce (komentáře uživatelů, kteří již od prodejce něco koupili - lze si je prohlédnout po kliknutí na uživatelské jméno prodejce). Pokud si zboží přebíráte osobně, není to úplně nutné, protože si zboží před zaplacením můžete prohlédnout, ale jen tak pro kontrolu. Příklad prodejce, který má dobré reference a dostatečný počet prodaného zboží, naleznete zde.

Pokud jste se rozhodli danou věc koupit, do okénka vepíšete maximální částku, kterou jste ochoten za věc utratit, a potvrdíte.

Tip: Nepište kulaté částky, nejlépší je, pokud částka končí číslicí 1 nebo 2.

V dalším okně se objeví potvrzení vaší volby. Pokud ji odshoulasíte a vyhrajete, je nutné si zboží vyzvednout a zaplatit. Pokud tak neučiníte, dostanete od Akra napomenutí a hrozí vám zablokování vašeho účtu.

Tip: Pokud počkáte s přihozením až na poslední chvíli, nemusí se nákupní cena navýšit tolik, jako když přihazujete průběžně (v takovém případě se ostatní zájemci snaží vaši nabídku překonat). Může se vám však stát, že na konec aukce zapomenete.

Pokud jste přihodili nejvíce, staváte se vítězem a dojde vám takovýto e-mail:

Kontaktujte prodávajíchiho a domluvte se s ním na čase a místě vyzvednutí věcí.

 

—————

Zpět


Aktuality

5.-9. srpna 2019 dovolená - zavřeno

Otvírací doba: Po-Pá 9:00-17:30

Lampiony štěstí/přání skladem v prodejně. Prodáváme dvě velikosti a osm barev. Dovoz přímo z Thajska.

 


Lampiony štěstí brno

aukro.cz

Doporučujeme semena květin

Retro hračky

Aukro.cz