21.05.2009 07:44

Paypal poplatky

PayPal účet

Založení je zdarma, podmínkou je věk nad 18 let a e-mailovvá adresa. 

K založení není třeba mít bankovní účet ani platební kartu.


PayPal převod peněz

Převod peněz je vždy zdarma, veškeré poplatky za příjem peněz platí příjemce. Je třeba dát pozor na nastavení výchozí měny. Máte možnost vybrat si z měny domovské (CZK) a měny cílové země.

PayPal nabíjení účtu

Je jednoduché a je zdarma. Převod musí být uskutečněn pouze z konta majitele. Do kolonky Zpráva pro příjemce napíšete přidělený identifikační kód. Pokud tato pravidla nedodržíte, připravte se na zdlouhavé dopisování se zaměstnanci PayPal. Převod trvá maximálně 5 pracovních dní. Peníze na vašem PayPal účtu jsou označeny termínem PayPal balance. Zasílání peněz z "balance" je pro příjemce levnější než ostatní možnosti. Pro některé je to jediná možnost, zvláště pro soukromé subjekty.

PayPal převod peněz na běžný účet

Převod částky nad 3000 Kč na váš běžný účet je zdarma. Převod nižší částky bude zpoplatněn částkou 30 Kč. Tyto podmínky platí pro všechny typy účtů. Pro tuto operaci musíte mit verifikovanou kartu - viz předchozí návod.

PayPal příjem peněz v rámci ČR - PayPal balance

Pokud jsou peníze zasílány z  PayPal balance, je jejich příjem v rámci ČR zcela zdarma, avšak pouze pro vlasníky osobního PayPal účtu (Personal account)
Pro ostatní je poplatek 3,4 % +10 Kč z doručené částky. S rostoucí sumou peněz se poplatky snižují, ale to se týká až částek nad 70 000 Kč.

Paypal příjem peněz v rámci ČR - kreditní a debetní karty

Příjem peněz z debetních nebo kredtiních karet je pro vlastníky osobního účtu zpoplatněn 5,4% +10 Kč. Tuto transakci lze provést pouze pětkrát za rok. Pro vlastníky ostatních účtů jsou poplatky stejné jako při převodu z PayPal balance.

Příjem peněz ze zahraničí je navíc zpoplatněn dalšími maximálně 3,9%.

 

Zdálo by se tedy výhodné mít více účtů - jeden používat pro příjem peněz z PayPal balance, další pro příjem z karet. Toto bohužel není možné.
Každý uživatel Paypal může vlastnit pouze jeden účet.
 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět


Aktuality

5.-9. srpna 2019 dovolená - zavřeno

Otvírací doba: Po-Pá 9:00-17:30

Lampiony štěstí/přání skladem v prodejně. Prodáváme dvě velikosti a osm barev. Dovoz přímo z Thajska.

 


Lampiony štěstí brno

aukro.cz

Doporučujeme semena květin

Retro hračky

Aukro.cz